ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۲۷ - دی - ۱۳۹۹

فروردین ماه امسال بود که زمزمه تغییر مجدد نظام رتبه بندی و افزایش حقوق ناشی از آن از سوی نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه شنیده شد.

به گزارش ایلام معلم ؛بسیاری از فرهنگیان کشور در اعتراض به حذف رتبه بندی در اسفندماه98باتشکیل کمپین هایی در شبکه های اجتماعی نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند.

پیگیری های مستمر و مداوم تشکل های فرهنگیان در کنار بی تفاوتی مسئولین وزارت آموزش و پرورش بالاخره پس از جلسه های پی در پی با مسئولین سازمان برنامه و بودجه جواب داد و نوبخت با ارسال بخشنامه ای از تخصص اعتبار برای ترمیم حقوق رتبه بندی معلمان خبرداد.

پس از آن وزیر آموزش وپرورش؛در مصاحبه خبری خود از تصویب مصوبه رتبه بندی معلمان و ارسال بخشنامه آن به ادارات کل استانها جهت صدور احکام معلمان و کادرآموزشی اطلاع داد.

خردادماه سال جاری بعد از چندین ماه کش و قوس اولین احکام رتبه بندی به دست معلمان رسید تا زمزمه افزایش حقوق و مزایای آن به واقعیت پیوسته و فاصله آنان با کارکنان اداری دستگاه تعلیم و تربیت به کمترین حد ممکن برسد.

در این میان ترکمن معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش امروز با ارسال بخشنامه ای از اصلاح نظام رتبه بندی معلمان خبرداد؛دستورالمعلی که چند بند از مفادقبلی رتبه بندی معلمان حذف یا اضافه شده اند.

بخشی از مفاد این بخشنامه به شرح ذیل است:

به استناد اصل یکصدوسی‌وهشتم قانون اساسی و با تصویب هیات دولت، از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع اصلاحات مصوبات نظام رتبه‌بندی معلمان، به لحاظ اشتباهات تحریری، به شرح ذیل اعلام شد:

  1. در ماده ( 4) عبارت"،ماده (66) و بند (5 ) ماده (68)" به عبارت "و بند (10) ماده ( 68)" و عبارت "مواد (6) و(7 ) به عبارت ماده (6 )" اصلاح می‌شود.
  2. مواد (6) و(7) حذف و متن زیر به‌عنوان ماده (6) تلقی و شماره مواد (8) و (9) به شماره (7 ) و(8) اصلاح می‌شود.

 ماده (6) - جدول درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر دوره ابتدایی و دوره متوسطه از تاریخ 1/1/99 به شرح زیر تعیین می‌شود.

 

دوره

1

2

3

4

5

ابتدایی

10 درصد

14 درصد

15 درصد

18 درصد

21 درصد

متوسطه

9 درصد

11درصد

12درصد

12درصد

20 درصد

شایان‌ذکر است؛ به‌منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که بر اساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می‌نمایند؛ به ازای هرسال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب­نامه کسب می‌کنند، مشروط براینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از 90 درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل 100 و 50 امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می‌شوند.

حال باید منتظر بود که آیا با توجه به تغییر جدول ماده 6 دستورالعمل نظام رتبه بندی معلمان آیا باز هم افزایش حقوق شامل معلمان خواهد شد؛پاسخی که طی چند روز آینده مشخص خواهد شد.

 انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم